Huczna impreza życia – jak wyprać dywan soda oczyszczona?

Skutki poważnej imprezy

Wyprawiasz swoje osiemnaste urodziny, co prawda masz możliwość w lokalu, ale akurat wybierasz mieszkanie. Tworzysz listę gości, zapraszasz na Facebooku, lub w formie listu. Myślisz nad potrawami, nad organizacją całej imprezy. Na szczęście nie jesteś sam, bo masz taki etap w swoim życiu, że otrzymujesz pomoc ze strony mamy, taty, babci. Jedyne co warto zamówić, to jedzenie, bo nie dość, że człowiek to nie robot i nie jest w stanie wszystkiego zrobić, to też warto przepłacić i mieć większy spokój. Organizacja wbrew pozorom nie jest łatwa i wymaga sporo pracy. Kiedy już się zbliża ten ważny dzień, rodzice przeważnie gdzieś wyjeżdżają, no bo kto by chciał urodziny z rodzicami łącznie ze swoimi znajomymi, prawda? No, chociaż to zależy właśnie, czy organizujesz, czy też nie.

Gdy rodzice wyjeżdżają, to zaczyna się impreza…

Czujesz stres, bo przecież rodzice postawili ultimatum, że ma być wszystko na swoim miejscu, wazony nietknięte, ich pokój również. Inaczej zakaz na wszystko co możliwe. Myślisz sobie: okej, wszystko będzie na miejscu, nic nie zostanie ubrudzone, będzie kilka piwek. Spokojna głowa… Ha! Mówi tak każdy! Jest już godzina dwudziesta, patrzysz, że się zbierają goście, cieszysz się, że w końcu napijecie się wódki i zaczniecie balangę… Zabawa trwa, jesteście już nieźle pijani,tak, że aż śpiewacie hymn Polski. Nadchodzi moment tańca, krzyków, wiwatów itp. A tu trzask! Kieliszek wina się rozlał na podłogę, szkło roztrzaskało się na drobne kawałki, a alkohol oprócz tego, że jest na podłodze to na dywanie. Patrzysz na to, procenty ratują Twój spokój, jednak ostrzeżenia rodziców błądzą Ci dookoła głowy.

Jak wyprać dywan soda oczyszczona?

Wpadasz w lekkie zdenerwowanie, śmiejesz się ze znajomymi, ale już myślisz, jak to wyczyścisz po imprezie, zanim przyjdą rodzice. Już po imprezie, Ty po kacu, wyluzowany, ale bałagan jeszcze jest! Zatem przypominasz sobie święte słowa swojej matki, że soda oczyszczona czyni cuda. I wpadasz na pomysł, aby zrobić ten trik z dywanem! Jednak pozostaje pytanie: jak wyprać dywan soda oczyszczona? To będzie proste i szybkie rozwiązanie! Należy zrobić szybki roztwór sody oczyszczonej z octem. Jedną szklankę octu, na dwie szklanki wody należy zostawić na kilka godzin, a później dokładnie uprać. Powodzenia!