Ja zaakcentować kolor w sypialni?

W sypialni najważniejszym meblem jest zdecydowanie łóżko, ale nigdy nie występuje ono solo. Dlatego planując aranżację tego pomieszczenia warto wziąć pod uwagę nie tylko tapicerkę i zagłówek łóżka, ale również kolory i wzory jego pościeli czy narzuty – aby wszystko ładnie ze sobą współgrało. Jak podkreślić odpowiednią kolorystykę sypialni?

Jakie kolory sprawdzą się w sypialni?

Wiele zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Wiele osób decyduje się na chłodną kolorystykę sypialni – błękity, granaty, morskie odcienie, oliwkową lub butelkową zieleń. To kolory, na które patrzenie uspokaja, relaksuje, pozwala odpłynąć, i właśnie o to chodzi w sypialniach. Jednak wiele osób wybiera także standardowe brązy, czernie, biel, lub szarości – one także świetnie się sprawdzają w sypialni, gdyż są neutralne. Jednak warto je przełamać jakimś ciekawym kolorem. Można postawić na fioletowe akcenty w białej sypialni, mocny granat w zestawieniu z gołębią szarością, delikatny żółty odcień z grafitem, czy beże z brązem. Pozwoli to uzyskać ciekawy kontrast kolorystyczny, a jednocześnie nie stłumi uspokajającego charakteru sypialni.

Jak podkreślić kolory w sypialni?

Jeśli chcesz postawić na bardziej żywe kolory przewodnie na swoich ścianach czy zasłonach w sypialni, wówczas warto postawić na neutralne kolory łóżka – na przykład szarości lub biel. Można spróbować też w drugą stronę – jeśli sypialnia ma być urządzona zgodnie z jakimś motywem przewodnim, na przykład drewnianego domku w ośnieżonym lesie iglastym, to kolor tapicerki łóżka może być bardziej żywy, ciemnozielony, co w zestawieniu z drewnianymi podłogami może dać wspaniały efekt. Ważne, aby wybrać do swojej sypialni kolory, które sprawią, że łóżko małżeńskie zostanie wyeksponowane. Dlatego warto skłonić się ku łóżkom tapicerowanym, które dają fantastyczne możliwości pod względem aranżacyjnym, i przy okazji czynią całe wnętrze bardziej przytulnym i królewskim. Na szczęście w sklepach z meblami jest olbrzymi wybór łóżek, wśród których na pewno znajdziesz coś idealnego dla was obojga.