Domowe sposoby na przepychanie rur czyli oszczędność pieniędzy na detergentach

Drogie nie zawsze znaczy skuteczne

Ile razy w życiu miałaś coś takiego, że chciałaś kupić tanią rzecz, bo szkoda było Ci pieniędzy na lepszą wersję danego produktu? Zapewne nieraz, ponieważ niektóre ceny naprawdę są nieco przesadne, zwłaszcza, gdy płacisz tak naprawdę za markę, a nie za jakość. Oczywiście, jest wiele firm, które są drogie i znane, ale zazwyczaj większość osób je sobie chwali ze względu na jakość – dzięki której jakieś buty czy bluzka wytrzymują nawet do trzech lat. Z reguły warto trzymać się tej zasady, że jak się coś kupuje, to coś droższego i na dłuższy czas, niż chińskiego z pierwszego lepszego sklepu za grosze, by zaraz to wyrzucić. Jednak, czy warto przepłacać każdą rzecz? Nie warto, ponieważ jeśli chodzi o ubrania, czy biżuterię – owszem, ponieważ jeśli chodzi o Twój wizerunek, to warto sobie kupić właśnie droższe, ale lepsze. Jednakże, produkty spożywcze, chemiczne, drobiazgi do domu, które są praktycznie takie same, ale różnią się jakimś nieistotnym szczegółem – nie warto przepłacać. Oczywiście nie popadajmy ze skrajności w skrajność, że mamy jeść najgorszą szynkę z wielką ilością chemii – wiemy o co chodzi. Jak zatem darować sobie kupowanie nie wiadomo jakich detergentów do łazienek, mebli za większą cenę? Albo jak zrezygnować z chemii i posługiwać się na domowych sposobach, jeśli chodzi o czyszczenie mieszkania i nie tylko? Oczywiście nie da się na wszystkim, by nie przesadzić, warto po prostu od czasu do czasu parę sztuczek poznać.

Pobaw się w chemika

Potraktuj to nie tylko jako zabawę, ale o tym, jaka to oszczędność! Wiele ludzi posługuje się sodą oczyszczoną, jeśli mają jakiekolwiek zabrudzenia trudne do usunięcia, dodają do tego cytrynę. Jednak dość znanym problemem w większości mieszkaniach są rury. Przeważnie, jeśli nie mamy obok siebie męskiej ręki, to nie wiemy jak sobie poradzić z zatkaną rurą w kuchni, która nie wiadomo czemu jest taka uparta i nawet kret nie zadziałał skutecznie.

Domowe sposoby na przepychanie rur

Jak sama widzisz, nie wszystkie produkty zakupione w sklepie są skuteczne, wystarczy trochę się dowiedzieć jakie są domowe sposoby na przepychanie rur.

  • Jak już wcześniej wspomniano, soda jest częstym środkiem i tutaj również. Do tego ocet. Szklankę sody należy wsypać do rury, następnie zalej to szklanką octu i natychmiast przykryj, nawet talerzem. Nie wychylaj się do zlewu, ponieważ ten sposób podrażni Ci oczy! Syk, który usłyszysz jest wręcz dobrym znakiem na działanie tego sposobu. Czekaj pół godziny, zalej rurę wrzątkiem i ponownie odczekaj. Jeśli nie pomaga, powtarzaj daną czynność do momentu, aż woda zacznie spływać prawidłowo
  • Aspiryna : Włóż do odpływu dwie tabletki aspiryny i zalej szklanką octu. Po kilku minutach zalej ciepłą wodą, a wszystko powinno się odetkać.