Czym myć okna aby nie było smug czyli wiosenne porządki

Wiosna, ach, to Ty!

Wiosna… Wszystko budzi się do życia po mroźnej zimie, która wszystko wokół uśpiła, w tym rośliny, zwierzęta, całą naturę. Ty również czujesz, że zaczynasz wewnątrz żyć, bo w końcu zaczyna witać Cię słońce niemal co ranek, ptaki śpiewają – nic tylko się cieszyć! Wstajesz, robisz śniadanie, kawę, myślisz o tym, żeby ubrać sukienkę w kwiaty i swoje ulubione botki. Zaglądasz do szafy szukasz jej w całej swojej sferze ubrań, ale nie możesz się do niej dostać, bo szafa jest niemal cała zawalona zimowymi, letnimi rzeczami. Przewracasz oczami, bo sama już nie możesz się w niej odnaleźć, więc nie zostaje Ci nic innego jak zrobić z tym porządek – a dokładniej posegregować te ubrania, które już nie nosisz, a które będziesz chciała. Jak co wiosnę – wypadałoby zrobić porządki, by odświeżyć swoją szafę i nie tylko. Przecież trzeba zrobić wszystko na błysk w mieszkaniu, podłogi, meble, przejrzeć papiery, zetrzeć kurze…Jest tego nieskończenie wiele, ale przede wszystkim nie pozwól sobie robić wszystkiego naraz – bo jak już wiesz, nie odwiedza Cię sanepid, tylko masz się wziąć za to stopniowo i ze spokojem!

Jak ułatwić sobie życie na sprzątaniu

Masz weekend wolny i chcesz sobie zrobić dzień sprzątania, ale nie wiesz od czego zacząć? Zrób sobie listę, co zrobić najlepiej na początku, a co na końcu, bo plan znacznie ułatwia Twoje zamiary. Włącz muzykę i przede wszystkim wyluzuj, potraktuj to jako zabawę! Gdy leci coś w tle, znacznie łatwiej nam się wykonuje obowiązki. Kiedy już zrobiłaś plan A, chcesz wziąć się za plan B, którego nie za bardzo lubisz jak większość kobiet – mycie okien. Widzisz na nim smugi po całej zimie, że aż wstyd, na samą myśl o szorowaniu Ci się nie chce nic robić.

Czym myć okna aby nie było smug

Nie utrudniaj sobie tego i po prostu zasięgnij po radę – najlepiej jak każdy, w internecie. Zatem: czym myć okna aby nie było smug?

  1. Najłatwiejszym i najbardziej skutecznym sposobem jest płyn do mycia szyb, a do tego mogą być papierowe ręczniki, ścierka, bądź ściągaczka do szyb. Warto zainwestować w lepszy płyn, ponieważ efekt zależy od jakości produktu.
  2. Jeżeli nie masz płynu do szyb, skorzystaj z tego do naczyń. Niewielką jego ilość należy rozpuścić w misce z ciepłą wodą i wytrzeć okna na mokro, a następnie na sucho. I to jest słowo klucz: Ścieranie na sucho nie pozostawia smug.
  3. Jesteś typem człowieka, który nie lubi korzystać z chemii domowej? Ściereczka z mikrofibry i miska z wodą wystarczy. Ścierka ma takie właściwości, że usuwa ciężkie zabrudzenia i tłuszcz. Jeżeli chodzi o wytarcie, to taki sam sposób jak na sposobie z płynem do naczyń – na mokro i na sucho.
  4. Ekologicznie jest również użycie roztworu soku z cytryny i wody – pół szklanki soku na szklankę wody. Okna nie tylko będą lśniły jak nowe, ale w domu będzie pięknie pachnieć.