Wygoda technologiczna – płyn do zmywarki zamiast tabletek?

Zalety dzisiejszej technologii

Paręnaście lat temu ludzie nie wyobrażali sobie czegoś takiego jak pralka, zmywarka. Żeby wyprać ubrania, człowiek musiał się nieźle namęczyć, a ręce były wręcz wyschnięte od ciągłej styczności z wodą. Jeszcze nie tak dawno, nie każdy miał zmywarkę, kojarzyło to się niemalże z wyższym luksusem, ponieważ zazwyczaj zmywało się naczynia ręcznie. A teraz prawie każdy posiada ją w swoim domu. Jest to plus, a z drugiej strony minus, ponieważ ludzie przez rozwój technologii stają się coraz bardziej wygodni. Owszem, fajnie jest wstawić naczynia do zmywarki od razu po jedzeniu, tak samo dobrą opcją są pralki, do której obecnie dodaje się nawet opcję suszarki. Ale już nie wiemy czym jest ciężka praca, wysiłek, ponieważ nowoczesność sprawia, że nawet odkurzać może za Ciebie robot. Co za tym idzie, większość ludzi staje się bardziej wygodna i rozleniwiona, ale również zapominają o tym, jak ważna jest sama aktywność fizyczna, chociażby poprzez sprzątanie w domu. Zalety? Obowiązki z głowy, mniej obowiązków w domu, większe odprężenie. A do tego, masz możliwość spędzać więcej czasu na przyjemnościach, gdyż samo pranie ubrań nie zajmuje już tyle czasu co kiedyś.

Gdy lenistwo wejdzie za mocno… płyn do zmywarki zamiast tabletek?

Goście właśnie wyszli, Ty właśnie bierzesz głęboki wdech, chcesz wziąć się za sprzątanie po obiedzie. Tak naprawdę w myślach masz już moment, kiedy jesteś w łóżku i masz to za sobą, no ale niestety nikt to za Ciebie nie zrobi. Ścierasz już stół, znosisz talerze, wkładasz wszystko do szaf… I nadchodzi czas, kiedy chcesz włączyć zmywarkę, ale nie masz do niej tabletek. No i wzdychasz, bo czujesz, że nie masz siły iść do sklepu, więc myślisz: Może dodać płyn do zmywarki zamiast tabletek? Lepiej tego nie rób! Mimo, że mają podobne zastosowanie, to się od siebie różnią. Płyn do naczyń zawiera substancje, które stworzą dużą ilość piany, a to prowadzi do eksplozji piankowej w Twojej kuchni, ale również może uszkodzić urządzenie. Jeżeli jednak zdarzyło Ci się to zrobić, nie martw się, jest na to rozwiązanie:

  • Jeżeli piana się zaczyna wylewać ze zmywarki, to rozłóż ręczniki dookoła, by nie zalać sąsiadów ani podłogi.
  • Zbieraj na bieżąco pianę do miski, by nie zaczęła się gromadzić.
  • Umyj dokładnie pojemnik, do którego wlałaś płyn – mogą się tam znajdować jego resztki.
  • Szklanka białego octu pomoże zmniejszyć ilość piany.
  • Jeżeli już umyłaś podłogę od wody i piany, włącz zmywarkę tym razem bez detergentów. By pozbyć się nadmiernej ilości płynu, dodaj do pojemnika jeszcze trochę octu.
  • Gdy sytuacja się nie uspokoi, powtórz czynność. Czasami warto przełamać lenia, by nie dodawać sobie dodatkowej roboty. Powodzenia!