Jak pozbyć się plam z ubrań?

Czy chcesz utrzymać swój dom schludny lub po prostu chcesz cieszyć się nowy wygląd swoich ubrań, należy oczyścić swoje ubrania. Tak więc, dzisiaj mam zamiar podzielić się niektóre z najlepszych sposobów, aby usunąć plamy z ubrań.

Weź stary ręcznik

Jest dość oczywiste, że pranie ubrań w zimnej wodzie pomoże Ci uniknąć niektórych plam z ubrań. Aby ułatwić i przyspieszyć ten proces, można użyć suchego ręcznika, który jest używany do suszenia ubrań.

Namoczyć ubranie

Jeśli plamy nie dają się usunąć za pomocą zimnego prania, lepiej jest namoczyć plamę w roztworze octu i sody oczyszczonej na kilka godzin. Roztwór ten pomoże usunąć plamy z ubrań i można go również wykorzystać do innych celów.

Użycie soku z cytryny

Jeśli nie masz odpowiedniego roztworu, możesz przygotować własny. Weź 1 cytrynę, zrób z niej pastę i dodaj do niej wodę. Pozostaw na kilka godzin, a następnie zdejmij.

Użycie alkoholu

Jeśli przygotowałeś pastę z cytryny i wody, możesz ją również zastosować na plamę. Następnie pocieraj plamę mieszanką cytryny i wody przez 30 minut. Kwasowość cytryny pomoże usunąć plamę z ubrania.

Stosowanie soli

Sól jest również skutecznym składnikiem, jeśli chcesz usunąć plamy z ubrań. Posmaruj plamę solą i pozostaw na 10-15 minut. Spłucz ją wodą i możesz użyć jej także do innych plam.

Wnioski:

To było pięć najlepszych sposobów na usunięcie plam z ubrań. Możesz również sprawdzić inne sposoby na czyszczenie ubrań.