Jak sprawić, by pranie było suche i nie gniło?

Utrzymanie ubrań w suchości i czystości nie jest trudnym zadaniem, ale co zrobić, gdy ubrania gniją? Wszyscy wiemy, że przechowywanie ubrań w suszarce sprawia, że stają się one wilgotne i pozbawione wilgoci, ale jeśli nie wysuszysz ich odpowiednio, pranie zgnije.

Być może zastanawiasz się, jak dochodzi do gnicia bielizny, ale przyczyną jest obecność mikrobów w glebie. Kiedy pierzemy ubrania w pralce, mikroby te wchodzą w kontakt z wodą i bakteriami i zaczynają się namnażać.

Następnie mikroby zaczynają się rozrastać, powodując gnicie ubrań. Dlatego pierwszym krokiem do zatrzymania tego procesu jest zapobieganie rozwojowi mikrobów. Oto sposoby, dzięki którym Twoje pranie pozostanie suche i nie będzie gniło.

1. Upewnij się, że pralka jest czysta

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest wyczyszczenie pralki przed praniem ubrań. Można użyć wody z mydłem do wyczyszczenia wnętrza pralki i pułapki na kłaczki.

Jeśli nie masz czystej pralki, możesz spróbować kupić taką samą pralkę w pobliskim sklepie, ale jeśli nie jest to możliwe, możesz skorzystać z usług profesjonalisty.

2. Używaj detergentów

Aby uniknąć mikrobów w glebie, można używać tylko odpowiedniej ilości detergentu i wody w pralce. Jeśli używasz niewłaściwej ilości, zwiększa to szanse na gnicie.

Ilość wody powinna być co najmniej 1,5 raza większa niż ilość pranej odzieży. Jeśli używasz detergentu i wody w proporcji mniejszej niż ta, ubrania pozostaną wilgotne i będą gnić.

3. Pierz ubrania w zimnej wodzie

Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby ubrania były suche i nie gniły, jest pranie ich w zimnej wodzie. Jeśli używasz gorącej wody, ubrania wchłoną dodatkową wilgoć i staną się wilgotne.

Jeśli natomiast używasz zimnej wody, nie wchłonie ona żadnej wilgoci i będzie całkowicie sucha.

Wnioski:

Oto kilka skutecznych sposobów na utrzymanie prania w stanie suchym i wolnym od gnicia. Jeśli będziesz stosować się do tych wskazówek, możesz mieć pewność, że Twoje ubrania nie zgniją.