Terapia fenotypowa tryb żywienia czy sposób leczenia chorób?

Co to jest fenotyp, najprościej można określić to zbiorem cech organizmu. Mowa o cechach które można na różne sposoby zmierzyć, zbadać i określić. I mowa tu o wszystkich cechach organizmu m.in. płodności, morfologii, budowie fizycznej, sposobie zachowania, czy przemianach zachodzących w organizmie. Kształtowany jest on nie tylko przez geny ale również warunki środowiskowe takie jak stres, jakość powietrza, klimat, ilość i jakość pożywienia, zagrożenia społeczne oraz inne. Do cech fenotypowych zaliczamy wzrost, grupę krwi, skłonność do chorób, kolor oczu i włosów, wzrost, sylwetkę ciała. Te zmiany oraz różnice fenotypowe czynią każdego z nas wyjątkowym. W celu poznania swojego indywidualnego fenotypu przeprowadza się testy na nietolerancję pokarmową. Dzięki testom możliwe jest poznanie swojego kodu metabolicznego i określenie działania poszczególnych składników pokarmowych na nasz organizm.

Terapia fenotypowa sposobem leczenia dolegliwości zdrowotnych

Terapia fenotypowa rozpoczyna się przede wszystkim od edukacji pacjenta. Dopiero wyedukowany pacjent, który rozumie dlaczego choroba się tworzy w jego organizmie, wkłada świadomie do ust produkty, które mu służą. Po wykonaniu testów z krwi może się okazać, ze niektóre produkty wywołują reakcję i mają niekorzystny wpływ na układ metaboliczny.
Dieta w terapii fenotypowej układana jest indywidualnie dla każdego pacjenta po rozpoznaniu jego kodu metabolicznego. Bardzo istotny jest zarówno skład, rodzaj posiłków oraz ich sposób przygotowywania, który jest indywidualnie dobierany i spersonalizowany dla każdego człowieka zgodnie z jego indywidualnym fenotypem.

Terapia fenotypowa to przede wszystkim szansa na wyeliminowanie wielu rodzajów alergii oraz nietolerancji pokarmowych. Jest to także możliwość pozbycie się z organizmu różnorakich stanów zapalnych odpowiedzialnych za wiele chorób w tym nowotwory. To także opcja pozbycia się nadwagi oraz zbędnych kilogramów. I w końcu sposób żywienia zgodny z naszym metabolizmem, sprzyjający zdrowiu i podnoszący odporność organizmu.