Ciężkie życie studenta… Co zrobić gdy żelazko nie grzeje?

Początki samodzielnego życia

Przychodzi taki moment w życiu, że chcemy wyprowadzić się już z domowego gniazdka. Zazwyczaj powodem tego są studia, lub po prostu chęć do samodzielnego życia. Oczywiście, jak wszędzie, są wady i zalety, ale każdy początek do czegoś nowego jest ciężki. Znajdujesz pracę, na początku jest ona niezbyt zadowalająca, ale niestety – takie są uroki bycia studentem. Chociaż nie oceniając każdego tak samo, zdarzają się i tacy, którzy zarabiają inaczej, przez internet, nie narzekając na wypłatę. Ale kierujemy się danymi statycznymi, w takim wypadku nie pozostaje nam nic innego, jak poszukiwanie taniej kawalerki do wynajęcia. Albo wynajmujesz z kimś, kogo znasz, albo z nieznajomymi studentami ze wspólną kuchnią, łazienką i swoim pokojem. Ale nie oszukujmy się – lepsza jest pierwsza opcja, chociażby ze względu na to, że wiesz z kim mieszkasz i masz większy komfort w mieszkaniu. Tak, czy inaczej – jesteś zdany sam na siebie. Jak sobie poradzić z podstawami, które na początku mogą się nam wydawać nie do przeskoczenia?

Porady dla studenta i nie tylko

I się zaczyna – pierwsze prasowanie, pranie, gotowanie itp. Większość z nas i tak polega na internecie, bo nie wszystko pamiętamy, no a przecież bez niego obecnie ciężko sobie poradzić. Jeżeli zabierasz się za gotowanie, zaczynasz od podstaw takich jak spaghetti. Wpisujesz w Google przepis i zabierasz się za gotowanie – może rewelacji nie ma, ale coś wyszło. Dzięki Bogu masz podpowiedź! Sprzątanie – coś, co zazwyczaj jest trudne dla mężczyzn, w szczególności jeśli chodzi o pranie: dzielenie kolorów na czarne i białe. I ponownie: Szukasz porady w internecie, gdzie dowiadujesz się, że należy kolorowe prać z kolorowym, a białe z białym, oraz że należy zastosować odpowiednie proszki. Pralka również nie jest czymś łatwym, ale skoro masz podpowiedź, przesuwając kółkiem – bawełna, szybkie pranie, mieszane ubrania, to jakoś sobie poradzisz. Ale kiedy wyjmujesz je z pralki, wieszasz na suszarce, a następnie kładziesz na kanapie, by zacząć prasować… Zaczyna się coś, co nienawidzi większość ludzi – prasowanie. Szukasz ponownie porady, zwłaszcza do koszul, która jest wręcz nie do przebicia, by ją odpowiednio przeprasować. Najlepiej robi to babcia i coś w tym jest. No ale od czegoś trzeba zacząć. Jednak jak to w życiu, zdarza Ci się małe (albo duże) potknięcie. Żelazko się nie nagrzewa! Łapiesz się za głowę, nie wiesz jak to skomentować, ale wpisujesz podpowiedź: co zrobić gdy żelazko nie grzeje? i szukasz…

Co zrobić gdy żelazko nie grzeje? Czyli gdy żelazko zawiedzie…

Temperatura nie jest ustawiona prawidłowo – Pamiętaj, by ustawić żądaną temperaturę. Zajmuje to ok. 2-3 minuty. Mógł wystąpić problem z połączeniem – w związku z tym sprawdź gniazdko lub połączenie elektryczne. Nieprawidłowe ustawienie napięcia – jeżeli są dwa ustawienia napięcia, upewnij się, że jest dostosowane do lokalizacji (120, 240 V) W innym wypadku najlepiej się skontaktować z właścicielem lokalu, lub z serwisem, gdzie zostało kupione żelazko.